254
  • Home
  • News
  • Results - Youth Track National Championships

Results - Youth Track National Championships

16/09/2020
Youth Girls Track National Championships

Position Event Ticket Type First Name Last Name Gender Club Time
1 100m TT Youth Girls Poppy Hamilton Female Shimna Wheelers Cycling Club 12.34
2 100m TT Youth Girls Rachel Smith Female Navan Road Club 13.02
















Position Event Ticket Type First Name Last Name Gender Club
1 Sprint Youth Girls Poppy Hamilton Female Shimna Wheelers Cycling Club
2 Sprint Youth Girls Rachel Smith Female Navan Road Club
















Position Event Ticket Type First Name Last Name Gender Club
1 Scratch Youth Girls Poppy Hamilton Female Shimna Wheelers Cycling Club
2 Scratch Youth Girls Rachel Smith Female Navan Road Club
























Position Event Ticket Type First Name Last Name Gender Club Time
1 250m TT Youth Girls Zoe Shakespeare Female Navan Road Club 24.39
2 250m TT Youth Girls Zoe Lindsay Female Dromore CC 24.63
3 250m TT Youth Girls Olga Buckina Female Quanta Scott Orwell Wheelers Cycling Club 24.98
4 250m TT Youth Girls Mya Doocey Female Navan Road Club 25.2
5 250m TT Youth Girls Aine Reilly Female Quanta Scott Orwell Wheelers Cycling Club 26.02
















Position Event Ticket Type First Name Last Name Gender Club
1 Sprint Youth Girls Zoe Shakespeare Female Navan Road Club
2 Sprint Youth Girls Mya Doocey Female Navan Road Club
3 Sprint Youth Girls Olga Buckina Female Quanta Scott Orwell Wheelers Cycling Club
4 Sprint Youth Girls Zoe Lindsay Female Dromore CC
5 Sprint Youth Girls Aine Reilly Female Quanta Scott Orwell Wheelers Cycling Club
















Position Event Ticket Type First Name Last Name Gender Club
1 Scratch Youth Girls Mya Doocey Female Navan Road Club
2 Scratch Youth Girls Aine Reilly Female Quanta Scott Orwell Wheelers Cycling Club
3 Scratch Youth Girls Zoe Lindsay Female Dromore CC
















Position Event Ticket Type First Name Last Name Gender Club Time
1 500m TT Youth Girls Aoife O Brien Female Lakeside Wheelers Mullingar CC 42.15
2 500m TT Youth Girls Emma Smith Female Navan Road Club 43.04
3 500m TT Youth Girls Shauna Finn Female Newcastle West Cycling Club 43.19
4 500m TT Youth Girls Rachel White Female North Down CC 43.49
5 500m TT Youth Girls Anna Nolan Female Navan Road Club 48.98
6 500m TT Youth Girls Aoife Mooney Female Navan Road Club 50.31
















Position Event Ticket Type First Name Last Name Gender Club
1 Sprint Youth Girls Aoife O Brien Female Lakeside Wheelers Mullingar CC
2 Sprint Youth Girls Rachel White Female North Down CC
3 Sprint Youth Girls Emma Smith Female Navan Road Club
4 Sprint Youth Girls Shauna Finn Female Newcastle West Cycling Club
















Position Event Ticket Type First Name Last Name Gender Club
1 Scratch Youth Girls Aoife O Brien Female Lakeside Wheelers Mullingar CC
2 Scratch Youth Girls Shauna Finn Female Newcastle West Cycling Club
3 Scratch Youth Girls Rachel White Female North Down CC




Youth Boys Track National Championships

Position Event Ticket Types First Name Last Name Gender Club Time
1 100m TT Youth Boys Elliott Mc Keegan Male Team Madigan C.C. 11.33
2 100m TT Youth Boys Davis Quinn Male Quanta Scott Orwell Wheelers
11.332
3 100m TT Youth Boys George Sevastopulo Male Sundrive Track Team 11.55
4 100m TT Youth Boys Hugh Og Mulhearne Male Panduit Carrick Wheelers 11.84
5 100m TT Youth Boys Oscar Sevastopulo Male Sundrive Track Team 11.91
6 100m TT Youth Boys Ryan Mc Bride Male Banbridge CC 11.99
7 100m TT Youth Boys Josh Mc Clune Male Team Madigan C.C. 12.03
8 100m TT Youth Boys Jamie Edward Rockett Male Ards CC 12.34
9 100m TT Youth Boys Karl Bernie Male Navan Road Club 13.1
















Position Event Ticket Types First Name Last Name Gender Club
1 Sprint Youth Boys George Sevastopulo Male Sundrive Track Team
2 Sprint Youth Boys Hugh Og Mulhearne Male Panduit Carrick Wheelers
3 Sprint Youth Boys Davis Quinn Male Quanta Scott Orwell Wheelers Cycling Club
4 Sprint Youth Boys Ryan Mc Bride Male Banbridge CC
















Position Event Ticket Types First Name Last Name Gender Club
1 Scratch Youth Boys George Sevastopulo Male Sundrive Track Team
2 Scratch Youth Boys Hugh Og Mulhearne Male Panduit Carrick Wheelers
3 Scratch Youth Boys Josh Mc Clune Male Team Madigan C.C.
















Position Event Ticket Types First Name Last Name Gender Club Time
1 250m TT Youth Boys Oisin May Male Quanta Scott Orwell Wheelers Cycling Club 21.46
2 250m TT Youth Boys Seth Dunwoody Male Shelbourne/Orchard CC 21.74
3 250m TT Youth Boys Luca Holmes Male Quanta Scott Orwell Wheelers Cycling Club 22.67
4 250m TT Youth Boys Joseph Mullen Male Navan Road Club 22.80
5 250m TT Youth Boys Evan Bernie Male Navan Road Club 23.23
6 250m TT Youth Boys Karl Rockett Male Ards CC 23.25
7 250m TT Youth Boys Cal Tutty Male Dungarvan CC 24.28
8 250m TT Youth Boys David Gaffney Male Dungarvan CC 24.39
9 250m TT Youth Boys Cillian  Fox Male Navan Road Club 24.96
10 250m TT Youth Boys Tim Cronin Male Navan Road Club 25.00
  250m TT Youth Boys Noah Harris Male Bray Wheelers DNF
















Position Event Ticket Types First Name Last Name Gender Club
1 Sprint Youth Boys Seth Dunwoody Male Shelbourne/Orchard CC
2 Sprint Youth Boys Oisin May Male Quanta Scott Orwell Wheelers Cycling Club
3 Sprint Youth Boys Luca Holmes Male Quanta Scott Orwell Wheelers Cycling Club
4 Sprint Youth Boys Joseph Mullen Male Navan Road Club
















Position Event Ticket Types First Name Last Name Gender Club
1 Scratch Youth Boys Seth Dunwoody Male Shelbourne/Orchard CC
2 Scratch Youth Boys Oisin May Male Quanta Scott Orwell Wheelers Cycling Club
3 Scratch Youth Boys Joseph Mullen Male Navan Road Club
















Position Event Ticket Types First Name Last Name Gender Club Time
1 500m TT Youth Boys Andrew Kelly Male Moynalty Cycling Club 36.49
2 500m TT Youth Boys Curtis Neill Male Carn Wheelers 38.79
3 500m TT Youth Boys Patrick O Loughlin Male Panduit Carrick Wheelers 38.82
4 500m TT Youth Boys O'Kane Shea Male Phoenix CC 39.06
5 500m TT Youth Boys Kyle Glasgow Male East Tyrone Cycling Club 39.33
6 500m TT Youth Boys Luke Donald Male Team Madigan C.C. 40.93
7 500m TT Youth Boys Darragh Lenehan Male Navan Road Club 40.97
8 500m TT Youth Boys Christopher Marshall Male Quanta Scott Orwell Wheelers Cycling Club 41.00
9 500m TT Youth Boys Luke Bernie Male Navan Road Club 41.48
10 500m TT Youth Boys Callum  Byrne Male Quanta Scott Orwell Wheelers Cycling Club 42.62
11 500m TT Youth Boys Finn Harris Male Bray Wheelers 44.03
















Position Event Ticket Types First Name Last Name Gender Club
1 Sprint Youth Boys Andrew Kelly Male Moynalty Cycling Club
2 Sprint Youth Boys Patrick O Loughlin Male Panduit Carrick Wheelers
3 Sprint Youth Boys Curtis Neill Male Carn Wheelers
















Position Event Ticket Types First Name Last Name Gender Club
1 Scratch Youth Boys Andrew Kelly Male Moynalty Cycling Club
2 Scratch Youth Boys Patrick O Loughlin Male Panduit Carrick Wheelers
3 Scratch Youth Boys Curtis Neill Male Carn Wheelers
Back to news
  • Gym Coffee
  • Kinetica Sports
  • wahoofitness
  • spin11
  • training peaks
  • see sense
  • Eventmaster
  • Renault Retail Group
  • sports travel international
Cycling Ireland, The Clockhouse, National Sports Campus, Snugborough Road, Blanchardstown, Dublin 15, D15 CXC2
Tel: +353 (1) 8551522      Fax: +353 (1) 8551771      Contact Us

 
© 2018 Cycling Ireland. All rights reserved
Privacy Policy       Terms Of Use       Sitemap

Web Design by bluecubes
back to top cycling ireland